Rybí polévka s knedlíčkyKapří hlavy důkladně vypereme a odstraníme oči a žábry. Očištěnou zeleninu nakrájíme na jemné nudličky. Kapří hlavy dáme do vody, přidáme pepř, nové koření, bobkový list a osolíme.

Přivedeme do varu a hlavy vaříme doměkka. Čas mezitím využijeme k přípravě knedlíčků. Jikry a mlíčí dohromady utřeme se solí. Natrháme housku na kousky a namočíme ji ve vodě. Vymačkáme a přidáme k vnitřnostem. Promícháme, přidáme sůl, pepř a muškátový květ. Podle potřeby můžeme přidat strouhanku a nasekanou petrželku. Ze připravené směsi vytvoříme malé knedlíčky, které poté vkládáme do vroucí vody.

Vaříme cca dvě až tři minuty a poté vyndáme z hrnce. Polévku scedíme přes jemný cedník. V hrnci rozpustíme máslo, přidáme nakrájenou zeleninu a krátce ji orestujeme. Zalijeme vývarem a přivedeme k varu. Podle chuťových preferencí osolíme a přidáme najemno nasekanou petrželku. Rybí hlavy obereme, maso nakrájíme na malé kostičky a také přidáme do polévky. Knedlíčky před podáváním přidáme do polévky.

Ingredience:

2 hlavy kapra
lžíce másla
menší mrkev
kousek celeru
5 kuliček pepře a nového koření
2 bobkové listy
petrželka
sůl

Ingredience na knedlíčky:

houska
125 g jiker a mlíčí
strouhanka
špetka muškátového květu
petrželka
sůl
bílý pepř

Komentáře